تبلیغات
بصیرت - خاصّه خوانی مشرق: تفاوت استراتژیک احمدی‌نژاد با هاشمی/ رنج‌نامه روزنامه اصلاح‌طلب از یک جامعه بحران‌زده!گروه سیاسی مشرق - روزنامه‌های کشور، در لابه‌لای اخبار و مطالب تولیدی خود، به نکات، اخبار و مفاهیمی اشاره می‌کنند که انتخاب و بازنشر آنها می‌تواند مورد علاقه مخاطبان یک رسانه باشد. آنچه که در ادامه می‌خوانید گزیده‌ای از مطالب امروز روزنامه‌های کشور به انتخاب خبرنگاران گروه سیاسی مشرق است.

حلقه انحرافی برای «مرد بحران» كم خدمت كرده است؟!
یك روزنامه وابسته به حلقه انحرافی ادعا كرد دعوا بر سر نیامدن مردمی نژادی دیگر است.
به گزارش کیهان، این روزنامه می نویسد: طرح برخی بحث ها و موضوع ها از سوی محافل سیاسی و فكری خاص طی دو سال گذشته، نشان می دهد برخی دانسته یا نادانسته درصدد هستند با ایجاد تغییراتی در مدل و هندسه جمهوری اسلامی كه حضرت روح الله معمار كبیر انقلاب آن را پایه گذاری كرده، روح حاكم بر نظام «امام و امت» را با نوعی از استحاله و تغییرات محتوایی رو به رو كنند.

روزنامه مذكور با اشاره به برخی دعاوی انتخاباتی نظیر دولت وحدت ملی، دولت ائتلاف ملی، دولت فراجناحی و... می نویسد: هدف در ذیل طرح این گونه بحث ها، كم رنگ كردن نقش مردم در انتخاب بالاترین مقام اجرایی كشور و جلوگیری از بر سر كار آمدن فردی از جنس مردم و با مطالبات مردمی است. به زعم برخی سیاسیون، از این پس فردی كه رعیت زاده است و در برابر ارباب زادگان و بزرگ زادگان می ایستد، نباید رئیس جمهور ایران شود. نكته جالب توجه در این بین، این كه می توان مبدع بسیاری از این مدل ها را شخصی دانست كه به واسطه «مرد بحران» دانستن خود، دائما در حال طراحی مدل هایی برای خروج از بحران های فرضی است.
در همین حال جای سوال است كه چرا همین روزنامه وابسته به حلقه انحرافی در همسویی با فتنه گران، از زبان مرد بحران-ساز- آنان به القای تقلب پرداخت و شعار دروغین انتخابات آزاد را آن هم در صفحات اول خود (قبل از هشدار رهبر معظم انقلاب) برجسته كرد. آیا این هم معنای تازه مردمی نژاد بودن است؟ یا مثلا دامن زدن به تنش و تعارض میان نهادهای قانونی و دور زدن رهنمودهای امام و رهبری، به معنای وفاداری به «هندسه جمهوری اسلامی كه حضرت روح الله معمار كبیر انقلاب آن را پایه گذاری كرد» است؟

تفاوت احمدی نژاد با خاتمی و هاشمی به روایت روزنامه دولت
روزنامه ایران امروز در گزارشی تحت عنوان "ابعاد پروژه تغییر در هندسه نظام امام و امت" نوشت: پژواک نظرات سیاسیون تهران نشین از برخی بزرگان و محترمان جای تامل ویژه دارد. عبدالرضا داوری معتقد است: برای اینکه بتوانیم همگرایی پیدا و پنهان برخی افراد با ایده های هاشمی رفسنجانی را بهتر درک کنیم باید به ساختار منابع قدرت در جمهوری اسلامی بیشتر توجه کنیم.

در ادامه این مطلب که در روزنامه دولتی ایران به چاپ رسیده است، آمده است که : تفاوت استراتژیک احمدی نژاد با آن 16 سال (خاتمی و هاشمی) در این بود که وی تمام ظرفیت های خود را برای پیاده سازی منویات رهبری قرار داده است و بین امام و امت نقش حائل و جداکننده ای ایفا نکرد و بخش عمده ای از عناد علیه دولت به این بخش بر می گردد.

رنج‌نامه روزنامه اصلاح‌طلب از یک جامعه بحران‌زده!
روزنامه مردم سالاری در متی به سبک رنجنامه به توصیف وضعیت بحران زده یک جامعه پرداخت و نوشت: چندی است که روزها سخت و دیرگذر شده‌اند. بسیاری از دردهای روزافزون اقتصادی می‌نالند و در مقابل معدودی نیز دم را غنیمت شمرده و به فرصت‌طلبی خود می‌‌بالند. بی‌شک این روزها با همه تلخی‌ها و سختی‌ها خواهند گذشت و دگرباره «بر بام این سرای امید، سپیده خواهد دمید». اما این روزها- به تمامی- در تاریخ این مرز و بوم ماندگار خواهند شد. آنان که شرایط سخت مردم را درک کرده، تدبیر به کار می‌بندند و شب‌ها را به روز می‌دوزند تا از آلام مردم بکاهند، سرفرازان این تاریخ خواهند بود.

علت نامه های عسگراولادی به اصلاح طلبان
منتجب نیا طی یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: هدف آقای عسگراولادی از نوشتن نامه به اصلاح‌طلبان در این شرایط و روزهای حساس و در آستانه انتخابات چندان روشن نیست. اما می‌توان به چند احتمال به اختصار در این یادداشت اشاره كرد. احتمال اول اینكه ممكن است او از سر خیرخواهی و نصیحت‌ به اصلاح‌طلبان این نامه را نوشته باشد تا اصلاح‌طلبان واكنش نشان دهند و جلوی بهانه‌جویی مغرضان و كسانی كه به هر بهانه‌یی برای حذف رقیب متوسل می‌شوند را بگیرند. احتمال دوم هم اینكه ممكن است به دلیل اظهارات اخیرشان تحت فشار برخی افراد و گروه‌ها هستند و از این جهت، خواستند این فشارها را كم كنند.

 بنده از آقای عسگراولادی و همكاران‌شان تقاضا می‌كنم كه به مسائل واقع‌بینانه نگاه كنند. این‌طور ببینند كه آیا اصلاح‌طلبان از امریكا آمده‌اند یا جناحی درون نظامند؟ بسیاری از مردم از شرایط موجود ناراضی هستند و درخواست اصلاح وضعیت را دارند. حتی بسیاری از اصولگراها نیز الان انتقاد دارند یعنی واقعیتی در كشور به عنوان ضعف مدیریتی وجود دارد و ما باید به دنبال اصلاح این موارد باشیم و با این حرف‌ها بهانه به دست دشمن ندهیم.


اتمام حجت وزیر صنعت با خودروسازان برای افزایش تولید
وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد اتمام حجت با مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ كشور انجام شده و آنها موظف هستند انواع برندها و مدل‌های موردنیاز مردم را به فراوانی تولید كنند تا بازار دچار التهاب نشود.
به گزارش روزنامه "جوان"، روز گذشته در حاشیه نشست ارتباط صنعت و دانشگاه ، فرصتی فراهم شد تا خبرنگاران سؤالات خودرویی خود را از وزیر صنعت و تجارت بپرسند. البته مهدی غضنفری از ارائه توضیح شفاف در خصوص شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو و اجحاف به خریداران خودداری و نسبت به تخلف خودروسازان از مصوبه اخیر نیز سكوت كرد!
وی در واكنش به سؤالی مبنی بر اینكه همزمان با بازار داغ شب عید و عرضه كم خودرو، آیا قیمت‌گذاری جدید خودروها را عاملی برای افزایش قیمت در بازار آزاد نمی‌دانید، با طعنه به خبرنگاران كه «این گفت‌وگو را به جلسه محاكمه تبدیل كرده‌اید»، گفت: خودروسازان موظف به تنظیم بازار هستند و با توجه به اینكه در حال حاضر مهم‌ترین مشكل كمبود عرضه خودرو است، این اتمام حجت با مدیران عامل ایران‌خودرو و سایپا برای افزایش تولید صورت گرفته است. غضنفری تأكید كرد: خودروسازان از كمبود نقدینگی یا عدم دریافت تسهیلات بانكی به عنوان مشكل یاد می‌كنند كه ما سعی كردیم تمام مصوبات لازم را برای رفع مشكلات آنها دریافت كنیم، بنابراین انتظار می‌رود هیئت مدیره و مدیران این دو شركت مجدانه وارد شوند و اجازه ندهند با عرضه ناكافی دوباره بازار دچار التهاب شود.

چهره های آشنا! مسبب اخلال در سخنرانی لاریجانی
روزنامه "تهران امروز" در خبری به موضوع اخلال در سخنرانی لاریجانی اشاره کرد و نوشت: عكسی را از غائله برپا شده 22 بهمن، درسخنرانی لاریجانی در قم انتشار داد، كه در آن، چهره آشنایی از نزدیكان به حلقه دولت كه پیش از این در منصب كارگردانی مستند «ظهور نزدیك است» شناخته می‌شد، حضور داشته است.این در حالی است كه طبق خبر خبرگزاری‌ها، بعد از آشوب در سخنرانی لاریجانی،آشوبگران با در دست گرفتن پوسترهای احمدی‌نژاد به شادمانی پرداخته‌اند و شعار زنده باد بهار سر داده‌اند.

کواکبیان: دولت احمدی نژاد در تحول اداری موفق نبود
اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران جلسه‌ای را با مصطفی کواکبیان، دبیر کل حزب مردم سالاری، برگزار کردند،این تشکل بنا دارد که با دیگر کاندیداهای احتمالی نیز دیدار و گفتگو داشته باشد.

به گزارش روزنامه مردم سالاری، در ابتدای این جلسه، عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران به تبیین اهداف و برنامه‌های این تشکل در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این تشکل معیارهای رئیس جمهوری آینده را مشخص کرده است. عبدی گفت: دین مداری، ولایت مداری، استکبار ستیزی، عزت مداری، مقاومت گزینی، جوان گرایی، تخصص گرایی و وحدت گرایی از ملاک‌هایی است که این تشکل به عنوان معیار و ملاک رئیس جمهور آینده در نظر گرفته است.

در ادامه برنامه نیز مصطفی کواکبیان به موضوع انتخابات ریاست جمهوری و اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: اصلا میل به کاندیداتوری در ریاست جمهوری نداشتم ولی در جلسه‌ای که با اعضای شورای مرکزی حزب مردم سالاری داشتم، تاکید بر این بود که بنده به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری از طرف این حزب معرفی شوم. دبیر کل حزب مردم سالاری، اعلام نامزدی در انتخابات را یک تکلیف الهی و شرعی دانست و افزود: اعلام کاندیداتوری در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را یک تکلیف حزبی نیز می‌دانم.

دیدارهای ائتلاف 3 نفره با مهدوی کنی، یزدی، جنتی و مصباح یزدی
به گزارش تهران امروز ، حسین مظفر سخنگوی ائتلاف سه گانه اصول گرایان در پاسخ به این سوال که آیا دیدارهای ائتلاف سه گانه با اعضای جامعتین و دیگر علما ادامه دارد یا خیر؟ گفت: در قالب ائتلاف سه نفره با حضرات آیات جنتی، یزدی و مهدوی کنی جلسات مکرر و ارتباط تنگاتنگ داریم.سخنگوی ائتلاف سه گانه اصول گرایان در گفت وگو با خبرگزاری دانشجو همچنین افزود: باحضرت آیت ا... مصباح نیز جلسه داشته و گزارش اقدامات خود را ارائه کردیم.طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها: مشرق، روزنامه، اصلاح طلب، خاصه، خوانی، بصیرت،

تاریخ : چهارشنبه 25 بهمن 1391 | 23:10 | نویسنده : علی درزیان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.