تبلیغات
بصیرت - سعید قاسمی: متاسفیم که سران قوا سربازی برای ولی فقیه را بلد نیستند (بخش اول)
حاج سعید قاسمی را اگرچه استاد دانشگاه است، اگرچه سردار جبهه‌های دفاع مقدس است، اگرچه توسط سید شهیدان اهل قلم مورد تمجید قرار گرفته است و اگرچه … اما هنوز هم امت حزب الله حاج سعید را با صراحت بیان و زبان بدون لکنتش می‌شناسند.

به گزارش رجانیوز، صراحت کلام اگر با سلامت مرام جمع شود، نفوذ و تاثیرش عیان می‌شود؛ همان که در حاج سعید قاسمی می‌توان دید که واگویه‌های‌اش اگرچه هم بدون ملاحظات مرسوم و مالوف بیان شود اما واکنش مقامات ارشد قوا را به همراه دارد؛ اگرچه گوینده آن علی‌رغم محبوبیتش اما جای پایی در عرصه سیاست ندارد.

ساعاتی را پای در دل‌های حاج سعید قاسمی بعد از ماجرای یکشنبه سیاه مجلس نشستیم که بخش‌هایی از آن را منتشر می‌کنیم.

یاد کردن از شهدا در شلوغ‌بازی‌های سیاسی هضم می‌شود

 «أَحَسِبَ النَّاسُ أَن یُتْرَکُوا أَن یَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لَا یُفْتَنُونَ»(۱). خیال کردید همین قدر که گفتید انقلاب کردیم، ایمان آوردیم، شما را به حال خودتان واگذار می‌کنیم و آزمایش نمی‌شوید؟ فتنه آزمایش است. ...


قبل از هر چیز به مناسبت چنین ایامی، ایام عملیات والفجر مقدماتی، ایامی که جمهوری اسلامی در یکی از تنگ‌ترین شرایط جبهه و جنگ قرار داشت، بعد از عملیات رمضان که موفقیت نداشتیم و اولین عملیاتی بود که به شکلی بسیار سنگین اسیر دادیم و در یکی دو عملیات پس از آن ضربات سختی خوردیم، جمهوری اسلامی قریب نیم میلیون نفر را پای کار آورد و در منطقه عمومی فکه عملیاتی شد که “حَدَثَ ما حَدَثَ” و هنوز که هنوز است از آثار آن این است که شهدایی که در کانال کمیل، کانال حنظله ماندند، هر از گاهی می‌آیند و روح و جان تازه‌ای به پیکر جامعه می‌دمند. یادمان نرود مدیون چه کسانی هستیم. دیوانه هم نبودند. زن داشتند، بچه داشتند، پدر داشتند، مادر داشتند، درس داشتند، شغل داشتند و… روزی هم که داشتند می‌رفتند دقیقاً می‌دانستند احتمالش زیاد است که این اتفاق پیش بیاید و می‌دانستند اگر نروند، بالاخره یک روز این جنگ تمام می‌شود و کسانی که می‌مانند، بهره را می‌برند، راه کربلا باز می‌شود و خیلی اتفاقات دیگر… مشکل این است که در شلوغ‌بازی‌های سیاسی یاد کردن از شهدا هضم می‌شود.

مردم پذیرفته‌اند که با جان و دل تاوان این انقلاب را پس دهند

می‌دانیم که تمام فشار دشمنان در داخل و خارج، خواسته یا ناخواسته برای ایجاد یأس و نومیدی در دل مردمی است که بیش از سه دهه است که دارند روی اصول و آرمان‌ها پافشاری می‌کنند. این حرف‌ها ممکن است به حسب ظاهر تکراری باشند، ولی مثل نماز هستند و ما باید روی یک‌سری اصول و قواعد فکری‌مان پافشاری و آنها را تکرار کنیم و چیز جدیدی نمی‌توانیم بگوییم. مردم بر اساس این مدل پذیرفته‌اند انقلابی با این سبک و سیاق انجام بدهند و تاوان آن را هم پس بدهند و برای این است که سماجت می‌کنند و می‌دانند اگر قدمی عقب بنشینند، این عقب‌نشینی آنها را به پرتگاهی خواهد افکند که دیگر نخواهند توانست کمر را راست کنند.

در مقاطع خاص و تاریخی، اشتباهات کوچک، یعنی حضور نداشتن در صحنه می‌شود مثل مختار. به‌رغم این‌که بعد از آن ممکن است در صحنه هم بیایند، ولی فایده ندارد. مردم نمی‌خواهند در این زمان مختار باشند، یعنی پشت امام حیّ را خالی کنند و بعد از مقطعی بیایند و برایش سینه و شمشیر بزنند. مردم به تجربه درک کرده‌اند که نباید پشت امام حی را خالی کنند. این را دشمن خوب درک کرده است.

اگر بخواهیم وارد مسائل روز شویم، مشکلاتی داریم که صحبت کردن را برای انسان سخت می‌کند. از یک طرف نمی‌خواهیم تبلیغاتی صحبت کنیم. مدل تبلیغاتی صحبت کردن طوری است که خود مردم توجیه هستند و این نوار تکراری است و اگر بخواهیم آن را بگذاریم، حضور مردم در صحنه نیازی به صحبت‌های تکراری و تبلیغاتی ما ندارد.

مردم پرچم را به دست احمدی‌نژاد ندادند تا هرکاری خواست بکند

دو ماه پیش سر قصه‌ای که احمدی‌نژاد رفت آمریکا و آمد و در آنجا پالسهای نامربوطی فرستاده شد و حرف و حدیث‌هایی خارج از ریلی که احمدی‌نژاد روی آن بود، توسط خود ایشان و اطرافیانش زده شد، خیلی‌ها اذیت شدند و مشخصاً مردمی که بر اساس آرمان و ارزش‌های همان مدلی که ایشان را سر کار آوردند، زده شد، خیلی‌ها اذیت شدند. سکوتشان دلیل بر این نبود که نفهمیدند یا پرچم را دست ایشان دادند که هر کاری خواست بکند، بلکه می‌دانستند اگر بخواهند اقدام میدانی انجام بدهند و حرفی بزنند، قطعاً گل به دروازه خودی زده‌اند.

 چشم فتنه هنوز کور نشده / پیکره انقلاب، جانباز فتنه ۸۸ شد

از ویژگی‌های فتنه ۸۸ این بود که به تعبیر حضرت آقا، خواص بی‌بصیرت مضمحل شدند، عوام با بصیرت و میداندار پرچمداری کردند و ریزش و رویشی اتفاق افتاد که به تعبیر حضرت آقا بیش از سه دهه انقلاب را بیمه کرد. اما پاکسازی کامل در این قصه صورت نگرفت، یعنی درست است که مردم در نه دی پای کار آمدند، اما من این قصه را قبول ندارم که مردم چشم فتنه را درآوردند، قلب فتنه را سوراخ کردند. البته هم فتنه را شناختند و هم به‌نوعی میدانی کار را تمام کردند، اما در عین حال که برکات داشت، لطمات هم داشت. لطمات میدانی آن همین ۲۰، ۳۰ شهیدی است که الحمدلله هنوز هم اسامی آنها رو نشده و از عجایب تاریخ ماست که آن سر دنیا ندا آقاسلطان و سایر فتنه‌گرانشان را شناختند و یکی از لطماتی است که به اصل کل انقلاب خورد، یعنی هنوز هم که از خارج می‌آیند و مثلاً لبنانی‌ها می‌پرسند قضیه ندا آقاسلطان از چه قرار بود؟ این یعنی در این جنگ روانی به‌نوعی آنها پیروز شدند و توانستند اصل انقلاب را خدشه‌دار کنند، یعنی پیکره انقلاب، جانباز فتنه ۸۸ شد، اما برکاتی هم داشت، یعنی رویش‌های زیادی هم داشتیم و اگر می‌خواستیم هزاران ساعت برای بچه‌هایمان تعریف کنیم که این شخصیت‌ها این بیماری را دارند، نمی‌توانستیم و می‌گفتند این دعواهای خود اینهاست، در صورتی که به دلیل شهوات، هوای نفس و آشغال‌خوری‌هایی که این آقایان در این مدت کردند، طبیعی است که روی روندی که خود خدا هم فرموده است، یک لحظه خودت را رها کنی، ممکن است در اثر این انحرافات سقوط کنی و چک سفید امضا به کسی داده نشده است. از زمان حضرت آدم(ع) تا حضرت خاتم(ص) این چنین بوده است.

جماعتی که در انتخابات ۸۴ شکست و در فتنه ۸۸ ضربه خوردند، در صف‌بندی جدید دنبال انتقام‌گیری هستند

بحث این است که در شرایط موجود چرا این اتفاق دارد می‌افتد؟ من به‌نوبه خودم این قضایا را بعد از عید پیش‌بینی کرده بودم. یعنی وقتی حضرت آقا می‌گفتند منتظر فتنه جدید باشید که نوع و مدلش پیچیده‌تر است، خودم بعد از عید منتظر این قصه بودم و نه به این زودی، اما در این چند روز دیدم که دشمنان و دوستان احمق احساس کرده‌اند که وقت کم دارند. یعنی دشمنان از قبیل نوری‌زاد و (VOA) و امریکایی‌ها و کسانی که به‌نوعی هموطن ما، اما آن طرف وطن‌فروش هستند و سربازهای امریکایی محسوب می‌شوند و در واقع آلترناتیوهایی هستند که به خیال خودشان منتظرند روزی اینجا چنین و چنان شود و بیایند، حرف قابل توجهی می‌زنند که اگر ما این مقطع طلایی انتخابات را از دست بدهیم، پس از آن باید برویم و برای مدتی طولانی استراحت کنیم و یا کلاً از صحنه سیاست حذف می‌شویم و تا یک دهه دیگر حرفی برای گفتن نداریم و کاملاً حذف می‌شویم و لذا واقعاً احساس می‌کنند وقت کمی دارند. حسب ظاهر هم که نگاه می‌کنیم می‌گوییم حالا گروهی می‌خواهد بیاید و گروه دیگری می‌خواهد برود، ولی واقعیتش این طور نیست، یعنی کل جماعتی که در انتخابات ۸۴ شکست و در فتنه ۸۸ ضربه خوردند، در صف‌بندی جدید باید انتقام بگیرند. این‌که لیدر و اتاق فکر این قصه کجاست و اینها در مجلس، قوه قضائیه و قوه مجریه دارند در پازل چه کس یا کسانی بازی می‌کنند و در این قصه نقش پدرخوانده، اطفال و اعوان و انصار چیست، هر کدام در جای خود قابل تحلیل، بررسی و تأمل است.

عتاب تند امام در سال ۵۹ خطاب به رییس جمهور و رییس مجلس برای امشب ماست

اگر روزی هزار بار خدا را شکر کنیم که رهبری داریم که دیده‌بان وقایع و بسیار آگاه و بصیر است، باز کم است. این‌که امام و رهبری آینده‌نگری داشتند، بر هیچ دوست و دشمنی پوشیده نیست. به این فرمایشات حضرت امام توجه کنید.

«اگر مکتب اسلام را حفظ بکنید، مطمئن باشید که هیچ قدرتی به آن‌ها آسیب نمی‌رساند. یکی از تعلیمات مکتب ما این است که با هم متفق باشیم. هرکسی برضد یکی دیگر بگوید از مکتب خارج شده است و اصلا به درد ایران دیگر نمی‌خورد. دولت بخواهد مجلس را تضعیف کند، مجلس بخواهد دولت را تضعیف بکند، تمامی این‌ها برخلاف مکتب اسلام و مخالفت با مکتب اسلام است. باید این آقایان‌‌ همان طور که مدعی هستند اسلامی هستیم، باید در عمل، قول، خطابه، حرف، نوشته و روزنامه‌هایشان نشان بدهند که ما مسلمانیم. این چه مسلمانی است که هر روزنامه که برای یک طایفه است به دیگری فحاشی می‌کند؟ ما چه جوابی به مردم باید بدهیم؟ که مردم باید بگویند چه خبر است که مجلس با رئیس جمهور و رئیس جمهور با مجلس اینگونه می‌کند؟ چرا صدای مردم را در می‌آورید؟ من از لسان اسلام نصیحتشان می‌کنم که باهم اختلاف نکنید. چه میراثی هست که می‌خواهید قسمت کنید و سرش اختلاف می‌کنید؟ این همه مردم جوان‌هایشان را دادند و میراث برای شما گذاشتند که شما اینطور توی سرهم بزنید و فساد ایجاد کنید؟ میراث پدر کدامتان هست که اینگونه می‌کنید؟ یک قدری با هم رفیق و برادر و دوست باشید. یک چنین ملتی که با این صفا و خوبی داریم که در همه قضایا پشتیبان دولت و رئیس جمهور و مجلسشان هستند، حیف است که عواطف ملت را جریحه‌دار کنیم و ما بشینیم و با هم مخالفت کنیم. نه خدا راضی است نه ملت؛ ملت ناراحت است از این کار؛ جهات شرعی و اخلاقی راحفظ کنید. قبرستان‌ها پر است از جوان‌ها که در راه این اسلام و مملکت کشته شده است، توجه کنید. قدری هوای نفس را کنار بگذارید، تمام گرفتاری‌های ما سر این هوای نفسی است که ما داریم، اعدا عدو این انسان همین نفس ماست، قدری جلوی این را بگیرید.» (۱۵/۵/۵۹)

امام دقیقاً به رئیس‌جمهور و رئیس مجلس صحبت‌هایی را می‌کند که اصلاً مال امشب و این روزهاست که آیا شما دغدغه اسلام دارید؟ مردمی را که امروز در این خط هستند و برای اسلام و عدالت‌خواهی ایستاده و قیام کرده و از خود و همه چیزشان گذشته‌اند، نمی‌بینید؟ شما واقعاً دغدغه‌تان اسلام است؟ اختلافات را کنار بگذارید و…

صدا و سیما و رسانه‌های ما امام را برای شب‌های انتخابات می‌خواهند

از آن طرف اگر دچار بیماری نسیان شده بودیم که شده‌ایم و از این بابت متأسفیم که هم صدا و سیما و هم رسانه‌های ما، امام را فقط برای شب‌های انتخابات می‌خواهند و خرج می‌کنند و نه یادآوری آن کلمات و جملات گهربار برای همین روزها. آن اتفاقات سنگین افتادند تا امروز ما با چراغی از تجربیات مسیر را انتخاب کنیم.

اگر روزی هزار بار خدا را شکر کنیم که چنین رهبر آگاهی داریم که حداقلش از یک ماه قبل هشدار می‌دهد، مسیر را نشان می‌دهد و به بزرگان و مردم هشدار می‌دهد، اگر روزی هزار بار نماز شکر بخوانیم جا دارد. حضرت آقا همین چند وقت پیش اعلام فرمودند از حالا تا انتخابات هر کسی که به اختلافات دامن بزند، رسماً و علناً خیانت کرده است و هیچ عذری در مقابل دادگاه عدل الهی نخواهد داشت.

آیا “یکشنبه سیاه” نشانه یک فتنه جدید نیست؟

واقعاً این سئوال مطرح می‌شود که این بازی کودکانه از سوی چهره‌هایی در این قد و قواره یعنی چه؟ بعد از این‌که آقا چنین هشداری را فرمودند، چنین بازی احمقانه‌ای را راه می‌اندازند، خودش علامت یک فتنه جدید نیست؟ فتنه جدید چند روز پیش کلید خورد. این‌که لیدر این قضایا چه کسانی هستند، در بین دوستان حرف و حدیث زیاد است که بازیگر اصلی کیست؟ اتاق فکر آن کجاست؟ پدرخوانده کیست؟ دارند در چه پازلی بازی می‌کنند؟ نتیجه و حاصل این قصه چه می‌خواهد بشود؟ مردم به همه این جزئیات توجه دارند. این‌که خود رسانه‌ها وارد این قصه نشدند و یا از جایی به آنها اشاره شد که حق ندارید، نمی‌دانم، اما اگر انتخاب خودشان بود که به این التهاب دامن نزدند، رسماً باید از همه آنها تشکر کرد، اما اگر مسئولین توپ و تشری زدند که وارد این قصه نشوید، واقعاً این جرقه‌ای که کلیدش زده شد، اگر رسانه‌ها به‌خصوص رسانه‌های بیدار، هوشیار و دردمند نظام، حواسشان جمع نبود، می‌توانست یکشنبه سیاه به معنای واقعی کلمه نام بگیرد و کلید خیلی از قصه‌ها بخورد.

اصلاح‌طلبان در فتنه ۸۸ کلا حذف شدند

ویژگی‌های فتنه‌ای که دارید نام می‌برید چیست؟

در یکی دو سال گذشته هم این تحلیل را داشته‌ایم که ویژگی‌های فتنه‌ای که داریم وارد آن می‌شویم، چیست. در فتنه ۸۸ مردم مشخصاً به مدل اصلاح‌طلبی سکولارمحور و غرب‌باور و پذیرای امریکا «نه» گفتند. «نه» به هاشمی را قبلا در انتخابات نهم ریاست جمهوری گفته بودند. ما به هیچ‌وجه دوست نداریم در مسیر انقلاب، کسی حذف شود، ولی وقتی خودشان تصمیم گرفته‌اند سقوط کنند، چه کسی می‌تواند نجاتشان بدهد؟ وقتی یک چهره سیاسی انتخاب غلطی و خودش گزینه‌های غلط را انتخاب می‌کند، هیچ‌کس نمی‌تواند نجاتش بدهد. این انتخاب برای حضرت روح‌الله در قبال آقای منتظری و چهره‌های بارز دیگری پیش آمد که حذف شدند و داستان ادامه هم دارد. ما راضی نیستیم این وضع پیش بیاید، ولی وقتی خودشان انتخاب کرده‌اند، چه می‌توانیم بکنیم؟ کسی نمی‌تواند کسی را نجات بدهد.

در فتنه ۸۸ اصلاح‌طلب‌ها کلاً حذف شدند. اگر الان می‌بینید می‌گویند اگر بیاییم این طور می‌شود و اگر نیاییم آن طور می‌شود، در واقع دارند انا شریک، انا شریک می‌کنند، والا کلاً حذف شده‌اند.

انداختن فتنه در جبهه‌ای به اسم اصولگرایان قابل پیش‌بینی بود

آن موقع هم قابل پیش‌بینی بود که در دور جدید، فتنه را در جبهه‌ای به اسم اصولگرایان می‌اندازند و دو باره خود این اصولگرایان وارد بازی جدید شهرت، شهوت، قدرت‌طلبی و… می‌شوند. حسب ظاهر خیلی‌هایشان برای ریاست جمهوری جدید خیلی وقت است که کت و شلوار هم دوخته‌اند و فکر می‌کنند اگر ما بیاییم چه می‌شود و برای رسیدن به این منصب حاضرند قیصریه را هم به آتش بکشانند! این‌که چرا الان این اتفاقات دارد می‌افتد به خاطر این است که احساسشان این است که اگر زمان را از دست بدهند و تیم خودشان در این مجموعه نیاید، این فرصت طلایی را از دست می‌دهند.
طبقه بندی: بصیرت،
برچسب ها: سردار قاسمی، رهبری، اطاعت، بصیرت،

تاریخ : سه شنبه 1 اسفند 1391 | 15:10 | نویسنده : علی درزیان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.