تبلیغات
بصیرت - سعید قاسمی: متاسفیم که سران قوا سربازی برای ولی فقیه را بلد نیستند (بخش سوم)

 

مردم به هاشمی رای ندادند به حسن روحانی رای دهند؟!

هر کسی که بیاید، اگر بخواهد راه انقلاب را طی و انقلابی عمل کند، راهی جز این ندارد که شمشیر بردارد و با این مافیا بجنگد. فعلاً این چهره‌هایی که داریم می‌بینیم، همگی «اهل معامله» هستند. چهره‌های اصلاح‌طلب که کت و شلوار ریاست جمهوری را هم سفارش داده‌اند که کلاً حذف شده هستند و همان‌طور که عبدالله نوری گفته است که باید «هر جوری شده» بیاییم، وگرنه حذف می‌شویم که حذف شده‌اند. جایگاه‌هایمان را از دست داده‌ایم. آنها خوب می‌دانند قصه از چه قرار است، منتهی «الغریق یتشبّث بکل حشیش»: آدمی که دارد غرق می‌شود به هر علف و خس و خاشاکی چنگ می‌اندازد. اینها دارند به هر حشیشی آویزان می‌شوند که یکی از آنها انتخابات است. ...

حسن روحانی و امثال اینها چهره‌های مخدوش شده نظام‌اند. آدم‌هایی که تا پریروز معلوم شده بود علیه نظام جاسوسی کرده‌اند و حالا فقط دارند برای اصلاح ساختار شخصیت خودشان می‌آیند. فقط می‌خواهند یک امتیازی بگیرند و بگویند دیدید وزارت کشور ما را تأیید کرد و شورای نگهبان ما را رد نکرد. فقط همین! وگرنه مردم به هاشمی رأی نداده‌اند، به تو رأی می‌دهند؟ قرارداد ننگین سعدآباد ماحصل تفکر شماست! شما که تمام شده‌اید، اما هدف این است که بگویند مردم! یک چهره گوگوری‌مگوری‌ای را که اوضاع و احوال را به هم نریزد انتخاب کنید.


الان به آدمی مثل متوسلیان و بروجردی نیاز داریم

من چون شاگردی احمد متوسلیان را کرده‌ام می‌گویم الان به یک آدم مثل او احتیاج داریم. به آدمی مثل محمد بروجردی نیاز داریم که «أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»(۳) باشد. سیلی را به جا بزند و به جا هم بنشیند و برای انگشت قطع شده یک بچه رزمنده زار زار گریه کند. باید چنین رجلی را گیر بیاوریم که در مقابل مستکبرین داخلی و خارجی بایستد. اگر چنین آدمی بیاید، همه دنیا او را می‌پرستند. امروز محبوبیت احمدی‌نژاد در اندونزی، افریقا و… برای چیست؟ به خاطر قیافه‌اش است؟ هیکل آرنولدی دارد؟ فیلم‌های اکشن خوبی بازی کرده است؟ این محبوبیت واقعاً برای چیست؟ این محبوبیت مال کل نظام است. همان‌طور که برای هاشمی و خاتمی هم بود، ولی آن طوری که در لبنان از احمدی‌نژاد استقبال شد، از خاتمی استقبال نشد. چرا؟ مردم در خارج مثل ما زیاد احساساتی نیستند، ولی در لبنان ساعت چهار صبح بچه بغل در شارع‌المطار، جاده فرودگاه با پرچم آمده بودند استقبال احمدی‌نژاد. آیا به خاطر پولی است که آنجا تزریق کرده‌اید؟ پول را که زمان هاشمی و خاتمی هم تزریق می‌کردید و تازه بیشتر هم تزریق می‌کردید. اتفاقاً در دوره احمدی‌نژادف مواهبی که اواخر دوره خاتمی نصیب آنها می‌شد، نصیبشان نشد. پس چرا آن طور از او استقبال کردند؟ ما اینجا زد به سرمان و او را انتخاب کردیم، مردم مالزی، افریقا، اندونزی، چاوز و بقیه چرا؟ واقعاً مردم دنیا تشخیص نمی‌دهند و شعور سیاسی ندارند؟ گول‌ بازی رسانه‌ای ما را می‌خورند؟ همه دنیا شیفته زورو هستند. چرا؟ چرا همه دنیا طالب چهره زورو و یا یک سوپرمن هستند؟ چون قرار است حق ضعفا را از زورمندها بگیرد و به آنها برگرداند، دست نوازش سر یتیم‌ها بکشد، یک جورهایی قطره‌ای از دریای بزرگ امیرالمؤمنین(ع). امروز مردم چهره‌ای با این مدل شعارها می‌خواهند، آن هم شعارهای عملی و نه فقط حرف، وگرنه حرف را که ممکن بود آقای هاشمی و آقای خاتمی هم بزنند، هر چند آنها حتی در حرف هم کم گذاشتند و مرد حرفش هم نبودند. ایستادگی در مقابل زورمندان و مستکبران که حرفش را هم نمی‌زدند. حرف همین اخیر آقای هاشمی است که اگر امریکایی‌ها قدم جلو گذاشتند، نباید این فرصت طلایی را از دست بدهیم.

هاشمی اگر بیاید برای ترمیم چهره مخدوش خود و خانواده‌اش است

حضور هاشمی را در انتخابات چگونه می‌بینید؟

احساس می‌کنم به عنوان انرژی آخر، آخرین زورهایشان را هم می‌زنند، چون احساسشان این است که اگر نیایند، پاک قافیه را می‌بازند و اگر بیایند برای احیای چیزهایی که از دست رفته است و ترمیم چهره‌های مخدوش خود و خانواده‌شان می‌آیند. برای این کار باید با تمام قدرت بیایند.

مردم مدل حرف‌های آقای هاشمی را دوست ندارند

به نظر شما با استقبال مردم روبرو می‌شوند؟

به هیچ‌وجه. ما با قاطعیت می‌گوییم که بیایند. مردم نه برای ریاست جمهوری، نه برای نمایندگی مجلس هم حاضر نشدند به اینها رأی بدهند. مردم مدل اشرافی را دوست ندارند. چه جوری بگویند؟ مدل اشرافی‌گری، کدخدامنشی، مدل حر‌ف‌هایی از جنس حرف‌های آقای هاشمی را دوست ندارند. آقای هاشمی باید این حرف را می‌فهمید. آدم‌ها وقتی در این حال و هوا می‌افتند، دیگر نمی‌توانند ذاتشان را عوض کنند. اینها یک‌سری مشکلات شخصیتی است و نمی‌توانند خود را تغییر بدهند. بعضی از چهره‌هایی هم که الان دارند وارد انتخابات می‌شوند باز همین مشکل را دارند و از همین اول، هزاری هم که به آنها می‌گویی آقا! این کار را نکن، این حرف را نزن، باز خودشان را نشان می‌دهند. مدلی که احمدی‌نژاد نداشت و همین عامل پیروزی‌اش شد. دست‌های پینه‌زده، قیافه‌های درب و داغان! هی نشستند و گفتند یارو ده روز است حمام نرفته و بدنش را شپش گذاشته است، نفهمیدند عامل پیروزی طرف شدند. خیال کردند دارند مسخره می‌کنند، ولی همین عامل رأی آوردن احمدی‌نژاد در دهات‌ها و روستاها شد و گفتند دَم‌اش گرم! جنس خودمان است!

همین کف خیابان، دانشجو از جیب خودش، روی کاغذ بادبادک برای احمدی‌نژاد تبلیغات می‌کرد. در مقابلش چه کسانی بودند؟ هاشمی ۲۰۰۵ با سگ، اسکیت، در پارک‌وی ویراژ دادن. البته یک‌سری از آقایان باز دارند می‌روند که با پول اینها باز همان فیلم‌های احمدی‌نژادی را درست کنند، ولی آن یک نسخه بی‌بدیل بود و بعید می‌دانم دو باره بشود آن جنس را تکرار کرد.

  مردم دوست دارند به شکل انقلابی با اختلاس کنندگان برخورد شود

با این وضعیت اقتصادی و درگیری‌هایی که به وجود آمده است، مخصوصاً بحث معیشت مردم، دارند به جامعه القا می‌کنند اشتباه کردید احمدی‌نژاد را انتخاب کردید و کاش همان هاشمی و خاتمی بودند. به نظر شما با این وضعی که به وجود آمده است، اقبال به مدل احمدی‌نژادی کم می‌شود؟

واقعیت این است که مردمی که انقلاب کردند، به مدل حضرت امام رسیده‌اند که باید ساختارشکنی کنند و این وضعی را که آقایان اسمش را می‌گذارند تعادل و در واقع تعادل جیبشان است، به هم بزنند. مردم به این نکته رسیدند که این توازن و (Balance) را باید به هم بریزند تا بتوانند سهم خودشان را بگیرند. باز قصه اختلاس پیش آمد و قوه قضائیه و بگیر و ببند و راه انداختن موجی و باز در زد و بندهای خاص خودش رفت. مردم که از این مقوله راضی نیستند. مردم دوست دارند به شکل انقلابی با مختلسین، قاچاقچیان مواد، زیرمیزی‌ها، فسادها، فحشا و… برخورد جدی شود. حتی بسیاری از کسانی که مقید به شرع هم نیستند، از عدالت خوششان می‌آید. کیست که طالب عدالت نیست؟

از آن طرف در انتخابات کیست که بگوید یک مختار دارم که اگر بیاید نفس همه اینها را می‌بُرد. یک زورو دارم که اگر بیاید، او آن کسی است که شما می‌خواهید و در به در دنبالش هستید. کدام دیوانه‌ای است که به چنین آدمی رأی ندهد، الا کسی که خودش دزد و مفسد است که اینها درصد کمی از جامعه‌اند. کسانی که می‌دانند اگر زورویی بیاید سرمایه‌هایشان را می‌گیرد، چند درصد جامعه هستند؟ دو سه درصد که بیشتر نیستند. پس کل جامعه دنبال آن چهره است. اگر توانستید زورو یا مختار با معیار و ارزش‌های روح‌اللهی و رهبر حیّ حاضر را معرفی کنید، مردم طبعاً دنبالتان می‌آیند، اما اگر نتوانستید باز می‌روند دنبال اصلح و باز نگاه می‌کنند ببیند چه کسی به تفکرات آنها نزدیک‌تر است و توقعاتشان را پایین می‌آورند، والا توقع مردم یک چهره انقلابی، ولایتمدار، ارزشی، بر اساس موازین و (Structure) روح‌الله و رهبر است و بارها و بارها در کف میدان فریاد زده‌اند که چنین شاخصه‌هایی را می‌خواهند. ولایتمدار، شجاع، پرکار و…

این اتفاقاتی که افتاده اثرات باقی مانده از فتنه ۸۸ است

انقلابی.

انقلابی، پرتلاش. چشمه‌هایی از اینها را در احمدی‌نژاد دیدیم. مردم بر اساس همان شاخصه‌ها رأی دادند، وگرنه مردم کی گفتند ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که خوش‌تیپ باشد، لباس ست بپوشد، هیکلش آرنولدی باشد، اهل لاس زدن باشد، یک پله برود آن طرف، یک پله بیاید این طرف، با خارجی‌ها و رعایت شئون بین‌المللی و… آیا مردم در صحبت‌هایشان چنین پالس‌هایی فرستادند؟ ممکن است یکی دو درصد اروپانشین حال و هوایشان این طوری باشد، ولی قاطبه مردم، طبقه‌ای که الان دارند زیر فشار اقتصادی له می‌شوند، خواسته‌شان چیست؟ از یک روستایی از یک کسی که در شهرستان زندگی می‌کند بپرسید رئیس‌جمهور باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، چه جوابی می‌دهد؟ هر رئیس‌جمهوری بیاید دم از تخصص و مکتبی بودن می‌زند، ولی شجاعت می‌خواهد. مگر اداره‌ها و نهادها و مافیایی که تشکیل شده است به همین راحتی می‌گذارند کاری اتفاق بیفتد؟ این از ویژگی‌های احمدی‌نژاد بود که می‌گفت می‌روم و دو ماه دیگر می‌آیم و این کار باید شده باشد. این مدل کارها اتفاق افتاد و در تاریخ برای احمدی‌نژاد نوشته شد. خراب نکن برادر من! خراب نکن!

این چیزها که پیش می‌آید اثرات باقی‌مانده فتنه ۸۸ است، به همین دلیل اولاً مردم دستپاچه و کلافه نمی‌شوند و یک‌سری غافلگیر نمی‌شویم و رکب نمی‌خوریم. گیریم که چند سبکسر به خاطر مطامع شخصی‌شان کارهایی را بکنند، نظام ریشه‌دارتر از آن است که آسیب ببیند. ان‌شاءالله به اذن الله و عنایت ویژه خدا، امام و شهدا این گردنه را هم به صحت و عافیت پشت سر خواهیم گذاشت.

وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ.(۴)

    ‌

پی‌نوشت‌ها:

(۱)    قرآن کریم، سوره عنکبوت، آیه ۲٫

(۲)    از فرمایش‌های حضرت علی(ع).

(۳)    قرآن کریم، سوره فتح، آیه ۲۹٫

(۴)    قرآن کریم، سوره آل‌عمران، آیه ۵۴٫

منبع : رجانیوز
طبقه بندی: بصیرت،
برچسب ها: سردار قاسمی، رهبر، اطاعت، بصیرت،

تاریخ : سه شنبه 1 اسفند 1391 | 17:21 | نویسنده : علی درزیان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.