تبلیغات
بصیرت - 5 هزار موشک، آمادۀ شلیک به تل آویو
یک ژنرال ارشد ارتش رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله اکنون می تواند با 5 هزار موشک تل آویو را هدف قرار دهد که این میزان 10 برابر قدرت حزب الله در سال 2006 است


" ایال ایزنبر" فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی هاآرتص، گفت: موشک های حزب الله نسبت به راکت هایی که در جنگ (33 روزه) سال 2006 علیه اسرائیل استفاده کرد، دقیق تر و قویتر شده است.

اظهارات فرمانده اسرائیلی در حالی بیان می شود که سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان بارها اعلام کرده که آمادگی حزب الله برای جنگ با رژیم صهیونیستی از همیشه بیشتر است.

ایزنبر به هاآرتص گفت: حزب الله می تواند با 5000 موشک که هرکدام بین 300 تا 800 کیلو وزن دارند، منطقه تل آویو را هدف موشک باران قرار دهد.

ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی افزود: بر اساس محاسبه من، روزهای نخست نبرد، روزهای بسیار سختی خواهد بود و ما اکنون بر روی سناریویی کار می کنیم که در آن روزانه بیش از 1000 موشک اسرائیل را هدف قرار می دهد.

اسرائیل در 21 تیر ماه 1385 حملات همه جانبه خود علیه حزب الله لبنان به بهانه اسارت دو نظامی اسرائیلی را آغاز كرد، اما پس از 33 روز جنگ تمام عیار ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ با رزمندگان مقاومت حزب الله لبنان به زانو در آمد.

در این جنگ حزب الله توانست با استفاده از جنگ نامتقارن، حریف مقتدر و تا به دندان مسلح خود را شكست دهد
طبقه بندی: قدرت نظامی، سیاسی،
برچسب ها: تلاویو، جنگ، حزب الله، بصیرت،

تاریخ : پنجشنبه 15 فروردین 1392 | 06:50 | نویسنده : علی درزیان | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.